poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Twórcze Inspiracje nr 5/2015

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie nowy numer Twórczych Inspiracji. Otworzyłam, przejrzałam i znalazłam coś dla siebie.


Na początku wpadł mi w oko kwiatowy naszyjnik. Muszę przyznać, że ostatnio właśnie myślałam o kursie na takie płatki i miło się zaskoczyłam. Jeszcze nie próbowałam, ale po przeczytaniu opis wydaje się jasny.


Bardzo interesujący okazał się również kurs wykonywania kartek techniką pergaminową. Żeby się zabrać za tworzenie w tej technice wcale nie potrzebujemy samych specjalistycznych sprzętów. W czasopiśmie możemy przeczytać, czym takie narzędzia możemy zastąpić. Myślę, że w przyszłości spróbuję.


Moją uwagę zwróciła serwetka w stylu renesansowym, gdzie wyhaftowane zostało tło, a nie motywy. Bardzo podoba mi się efekt końcowy.


Osoby zajmujące się haftem znajdą w tym numerze o wiele więcej wzorów. Bardzo efektownie prezentują się ornamenty - aż osiem wzorów, które możemy wykorzystać np. tworząc zakładki do książki. Bardzo fajnie prezentują się wzory haftów słoników, przygotowane z myślą o niemowlakach.
W tym numerze znajdą również coś dla siebie osoby zajmujące się szyciem i szydełkowaniem. Kolejny projekt z wykorzystaniem powertexu sprawia, że moje zainteresowanie tym utwardzaczem wzrasta. Na uwagę zasługuje również efektowny pierścionek wykonany techniką wire wrapping.
Polecam;)

Pozdrawiam;)

4 komentarze:

  1. wire wrapping- tpo cos dla mnie...hahahahhah(patrz wygrana w konkursie (o)błędne zabawy:-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie i fajnie napisana recenzja.

    OdpowiedzUsuń
  3. Mnie też zainspirowała technika pergaminowa :) Chyba czas zakupić kalkę i spróbować :)

    OdpowiedzUsuń