czwartek, 25 czerwca 2015

Twórcze Inspiracje nr 3-4

Dołączyłam do akcji "Napisz co sądzisz o..." dwumiesięczniku Twórcze Inspiracje. Jestem zdecydowanie umysłem ścisłym, więc nie potrafię się rozpisywać. Pewnie osoby, które odwiedzają mój blog, już dawno to zauważyły.
Pismo jest raczej przeznaczone dla osób, które zajmują się wieloma technikami i często sięgają po coś nowego. Projekt okładki prezentuje się znacznie lepiej niż w poprzednich numerach, dzięki temu może bardziej zainteresować potencjalnego czytelnika.


Mnie zainteresowały cztery projekty.
Od dawna podobały mi się broszki wykonane z małych koralików. W piśmie znajdziemy kurs, dzięki któremu możemy wykonać sowę. W tekście dokładnie opisano krok po kroku sposób wykonania. Spróbuję swoich sił, ale zacznę od czegoś prostszego, czyli kabaszona otoczonego koralikami (wykorzystam część kursu).


Moją uwagę zwrócił także haft supełkowy i projekt "letnia łąka". Uwielbiam polne kwiaty a zaproponowany wzór jest bardzo ciekawy. Widziałam już prace w tej technice i chciałam również spróbować. Teraz na pewno będzie mi łatwiej.


Nie planuję na razie zająć się frywolitką czółenkową, jednak biżuteria ślubna wykonana tą techniką, zaproponowana w piśmie, bardzo mi się podoba. Komplet jest delikatny i bardzo efektowny.


Na uwagę zasługuje również czapla, którą wykonano przy pomocy utwardzacza Powertex. Sposób wykonania czapli jest łatwy, a powstaje bardzo realistyczna i efektowna rzeźba ogrodowa. Na pewno warto spróbować.

Zwróciłam uwagę głównie na projekty, które mnie interesują.
W piśmie znajdziemy kursy dotyczące wire wrapping, biżuterii Friendly Plastic, morskie wzory dla osób lubiących krzyżyki a także projekty dla szydełkujących i robiących na drutach.
W zeszłym roku, dzięki temu pismu sięgnęłam po haft koralikowy i teraz tworzę również w tej technice.

Zachęcam do zapoznania się z tym numerem.

Pozdrawiam;)


6 komentarzy:

 1. Przyznam się bez bicia, że od kiedy zniknął magazyn - Anna - najpiękniejsze robótki ręczne przestałam kupować gazetki... Twórcze inspiracje wydają ciekawą ofertą dla wszystkich - każdy coś tam dla siebie znajdzie.
  A niebieski koralikowy naszyjnik jest szalenie elegancki :-) - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. oj ten haft supełnkowy przedstawijący łąke naprawdę piękny

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię twórcze inspiracje. Starałam się równieŻ o pisanie recenzji gazetek, ale niestety nie miałam tyle szczęścia. Ciekawie zapowiada się gazetka.

  OdpowiedzUsuń
 4. regularnie kupuję tę gazetkę :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajny pomysł z pisaniem recenzji pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurcze, wstyd to może - ale nigdy nie słyszałam o tej gazecie! Muszę szybko to naprawić i zakupić egzemplarz - może znajdę tam coś dla siebie :) A uśmiałam się teraz, bo ja właśnie ostatnio u siebie pisałam, że jestem gaduła i rozpisuję się niemożliwie, sama się tym denerwuję :) Teraz widzę, że można też w drugą stronę ;) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń